Dezenfekte

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Dezenfekte İnsanlarda hastalık yapma özelliği olan mikropları uzaklaştırma işlemidir. Dezenfeksiyon işleminde kullanılan ve genellikle kimyasal içerikli maddelere Dezenfektan denir. İdeal bir dezenfektan;  Geniş bir antimikrobial spektruma sahip,  Organik maddelerden ve kullanılan diğer kimyasallardan etkilenmemesi Kullanıcıya zarar vermemeli, kokusuz, ekonomik olmalı  Yüzeye uyum göstermeli, aşındırma ve bozulmaya neden olmamalı Uygulanan yüzeylerde kalıcı etkiye sahip olmalı, temizleyici özelliğe sahip olmalı  Suda kolay çözünebilir olmalı Konsantre ve seyreltilmiş kullanımı dayanıklı olmalıdır. Mikroplara ve virüslere karşı her ne kadar önlem alırsak alalım yaşam alanlarımızı dezenfekte etmeden sağlığımızı koruyamayız. Biz de Beta Temizlik olarak araştırmalarımız sonucunda hiçbir şüpheye mahal vermeyecek ülkemiz in güvenilir kurularından ve en başta sağlık bakanlığından onaylı ve kullanımı çok kolay ve içeriğinde her hangi bir zararlı maddeyi barındırmayan çalışma ofislerimizde çalıştığımız anda bile veya evlerimizde otururken kullanabilecek güvenli bir dezenfektanı siz değerli müşterilerimize sunmaktan onur duyarız. 

dezenfekte

SAĞLIKTA DEZENFEKSİYON

Dezenfeksiyon ya hastalık sırasında ya da hastalık sonrasında uygulanır. Yalnız hastaya, onun dokundugu nesnelere, çamaşırına, tükürdüğüne, dışkısına değil, onu tedavi eden
personele, ziyaret eden kişilere, yattığı odaya, eşyaya, duvarlara ve döşemeye de uygulanmalıdır.
Kapalı yerlerin dezenfeksiyonu ya buharla (formol, sülfür anhidrit, klor) ya da püskürtülebilecek antiseptik eriyikle (Javel suyu, süblime, asit fenik vb.) yapılır. Eşyaların
dezenfeksiyonu genellikle buharla ya da kuru ısıyla çalışan etüvlerle ya da dezenfektan gazlarla yapılır. Bildirilmesi zorunlu hastalıklarda (tularemi,besin zehirlenmeleri ve tetanos dışında) dezenfeksiyon zorunludur.

 Dezenfekte :Her şeyden önemlisi insan sağlığı” sözünü prensip edinen Beta Temizlik ailesi olarak, bünyemizde çalışan tüm personelimize salgından korunma konusunda eğitim vererek gerekli bilgilendirmelerde bulunduk. Bu eğitimlerle birlikte hem çalışanlarımızın hem de hizmet verdiğimiz müşterilerimizin sağlıklarını tehlikeye atmamak için de gerekli tüm koruyucu kıyafet, maske ve eldivenler tedarik edilerek personelimize dağıtımı gerçekleştirildi.

Bu süreçte önemli konulardan biri de sağlığımızı tehdit etmeyen ama aynı zamanda hijyen ve dezenfeksiyon sağlayacak temizlik malzemeleri ve dezenfektan ürünleri kullanmaktır. Biz Beta Temizlik ailesi olarak Sağlık Bakanlığın'dan onaylı, CE belgeli, kimyasal içermeyen dezenfektan ürünleri kullanıyoruz. Kullandığımız ürünler ile ilgili belgeler, istenildiği takdirde tarafınıza gönderilebilmektedir. Ev, ofis, mağaza, hastane, otel, bina, fabrika gibi tüm özel yaşam alanlarınız veya kamuya açık tüm alanlar, buhar veya püskürtme tekniği ile dezenfekte edilmektedir. Aynı zamanda  dezenfekte şirketi olarak Corona (covid 19) testi pozitif çıkmış hastaların yaşam alanları için gerekli dezenfekte ve temizlik hizmetlerini de vermekteyiz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder sağlıklı günler dileriz.